תאונות

תאונות עבודה

פגיעות בעבודה נחלקות לשלושה סוגים:

  1. תאונת עבודה – אדם שנפגע בדרכו לעבודה, בדרך חזרה ממנה או במהלכה.
  2. מחלת מקצוע – מחלה הנובעת מעיסוק במקצוע מסוים.
  3. מיקרוטראומה – סדרה של פגיעות זעירות, חוזרות, אשר כל אחת מהן הסבה נזק זעיר, באופן שהביא לנזק ממשי הפוגע בכושר עבודתו של המבוטח (טפטוף מים בסלע).

 

עובד שנפגע בתאונת עבודה זכאי לתבוע נזקיו מהמוסד לביטוח לאומי, ובמקרים מסויימים ככל שהפגיעה נגרמה בשל רשלנות מעבידו, יהיה זכאי אף לתבוע פיצוי ממעבידו.

תביעת המוסד לביטוח לאומי מתבצעת בשלבים: תחילה על המוסד להכיר בפגיעה כתאונת עבודה. ככל שהכיר בפגיעה כתאונת עבודה ישולמו תחילה דמי פגיעה עבור עד 91 ימים בהם נעדר העובד מעבודתו. בשלב הבא וככל שנותרה נכות, תוגש תביעה לנכות מעבודה שתשולם באמצעות קצבה חודשית או באמצעות תשלום חד פעמי בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו.

תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מגדיר מהי תאונת דרכים ומסדיר את עניין הפיצוי וגובה הפיצוי. חשוב לזכור שגם מצבים בהם נפגע אדם בשל שימוש ברכב או טיפול בו עשויים להיחשב כתאונת דרכים ועל כן יש לבדוק כל מקרה לגופו.

במקרה שהוכרה התאונה כ”תאונת דרכים” אחריות חברת הביטוח לפיצוי הנפגע היא אחריות מוחלטת, אף אם אותו אדם שנפגע אשם בתאונה, ואף אם מדובר בתאונה קטנה, בעטיה נזקק הנפגע למספר ימי מנוחה בלבד.

תאונות תלמידים

כל תלמיד (לרבות תלמידי ישיבה) הלומד במוסד חינוכי מוכר מבטוח בפוליסת ביטוח תאונות אישיות. הפוליסה מכסה בכל שעות היממה גם בפעילות לאחר שעות הפעילות בבית הספר (למעט תאונות דרכים או פעולות איבה).

תקופת ההתיישנות בפוליסת ביטוח תאונות אישיות היא 3 שנים מיום הגיעו של הקטין.

חשוב לציין כי הורה שנפגע במהלך השתתפותו (ללא שכר) בפעילות של אותו מוסד חינוכי, מבוטח אף הוא ע”י פוליסה זו.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם