“אופס, בטעות כרתנו לך את הלבלב”

אישה מצפון הארץ נכנסה לניתוח פשוט יחסית כשהיא בריאה ושלמה ויצאה ממנו נכה ושבר כלי, אחרי שהתברר כי הרופאים המנתחים כרתו בטעות חלק נכבד מהלבלב שלה!

לקחנו חלק בתביעה מול הקופה שבה האישה מבוטחת – שרותי בריאות כללית, בגין רשלנות רפואית חמורה וגרימת נזק בלתי הפיך. לאחר דיונים רבים הושגה פשרה בבית המשפט, לפיה נקבע כי שרותי בריאות כללית תפצה את האישה בסכום של 400,000 שקלים.

האישה הייתה בת 62 בעת שהגיעה לבית החולים כרמל בחיפה כדי לבצע ביופסיה, לאחר שאובחנה אצלה בעיית כבד שומני. ממצאי הבדיקות שקדמו לביופסיה העידו כי האישה הייתה בריאה לחלוטין, למעט הפרעות בתפקוד הכבד. במקום להוציא דגימת רקמה מהכבד טעה הצוות הרפואי בחדר הניתוח וכרת חלק בגודל כמה סנטימטרים מרקמת הלבלב. למרבה התדהמה, אף אחד מחברי הצוות לא הבחין כי נפלה טעות וחמור מכך, איש לא טרח לעדכן את החולה בסיום הניתוח על הטעות.

אחרי שחרורה מבית החולים, החלה התובעת לסבול מכאבים באזור הנקז ושלושה ימים לאחר הניתוח הראשון, הוחלט בבית החולים כרמל על ביצוע ניתוח חוזר שכלל פתיחה של הבטן, ניקוז ההפרשה ואשפוז ממושך.

בעקבות הניתוח פיתחה האישה סכרת מסוג 2 בשל תפקוד לקוי של הלבלב, והיא סובלת מכאבי בטן, פנקראטיטיס, קושי במתן צואה, מהפרעות חרדה וקשיי שינה, נמצאת במעקב רופא משפחה בקופת החולים ונזקקת לטיפול תרופתי וכלכלת דיאטה עד סוף ימי חייה. כמו כן, מאז הניתוח היא סובלת מנדודי שינה, אובדן הנאות חיים, עייפות ואובדן ביטחון עצמי ואף ירדה עשרה ק”ג ממשקלה בתקופה קצרה.

בעקבות חוות הדעת וממצאים נוספים, קבע כאמור בית המשפט פשרה בעניין וקבע כי התובעת תפוצה בסכום של 400,000 שקלים בגין הרשלנות הרפואית והנזקים שנגרמו לה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם