מהן תאונות תלמידים?

תאונות תלמידים הנן עניין שבשגרה והן מתייחסות לכל פגיעה אשר נגרמה לתלמיד בכל שעות היממה, גם בתחום ביה"ס וגם מחוץ לשטח המוסד החינוכי שלא במסגרת שעות הלימודים, לרבות ימי חופשה, שבתות וחגים.

באחריות מי התלמידים?

תלמיד הרשום ללימודים באחד ממוסדות החינוך בארץ מבוטח דרך פוליסת ביטוח תאונות אישיות. בכל מקרה של פגיעה ניתן להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח גם אם מדובר בחוסר זהירות של הילד. במקרה שבו התאונה נגרמה כתוצאה ממחדל או מרשלנות, ניתן להגיש תביעה נוספת גם כנגד משרד החינוך, ביה"ס או גן הילדים, או כנגד כל הגורמים יחדיו. יש לציין, כי פוליסת תאונות אישיות אינה תקפה במקרים שבהם הפגיעה נגרמה לילד במהלך תאונת דרכים, פעולת איבה או כתוצאה מרשלנות רפואית. במקרים אלו, ניתן לתבוע פיצוי מכוח פוליסות וחוקים אחרים. לכן כאשר ילד נפגע, יש לבצע בדיקה מושכלת ומקצועית של עורך דין המתמחה בתחום למיצוי מלוא הזכויות- מהמוסד לביטוח לאומי, מחברות ביטוח פרטיות, מתביעות נזיקין כנגד הגורם הפוגע, וכדומה.

האם אברך תלמיד בכולל הינו מבוטח?

התשובה לכך הינה חיובית, תלמיד כולל הינו מבוטח לפי חוק עד גיל 45 ולפיכך יכול לתבוע עד 3 שנים מיום קרות האירוע. גם סטודנטים להוראה מבוטחים בביטוח תאונות תלמידים זה. לא אחת אנו עדים למבוטחים שלא מימשו את זכאותם עת אירע להם אירוע תאונתי עקב חוסר ידיעה ובעקבות כך מאבדים את זכותם לקבלת תגמולי ביטוח.

נפצעת? מה עושים עכשיו?

על התלמיד או על הוריו לדווח למוסד החינוכי על התאונה מיד לאחר הרחשותה ולברר את פרטי חברת הביטוח המבטחת את הקטין בביטוח תאונות אישיות תלמידים. את התביעה הנזיקית מגישים האפוטרופוסים (לרוב הוריו) של הקטין. לעיתים תוגש התביעה בידי הנפגע עצמו אשר הפך לבגיר, עד הגיעו לגיל 21.

ודאו שיש בידיכם:

  • מלוא התיעוד הרפואי הנוגע לתאונה (דו"ח חדר מיון או אשפוז, אישורי מחלה, טיפולים וכו')
  • ראיות בדבר נסיבות התאונה- אם יש תמונות, עדויות וכו'.
  • קבלות על הוצאות כספיות רלוונטיות (תרופות, אביזרים רפואיים, טיפולים מחוץ לסל הבריאות, נסיעות וכו')
  • אישור היעדרות מביה"ס
  • טופס תביעה או פרטי הפוליסה מהמוסד החינוכי.

מהי מהות התביעה?

תביעה במקרה של תאונות אישיות בקרב תלמידים הננה מכוח פוליסה. גובה הפיצוי נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנותרו בעקבות הפגיעה, במידה שנותרה נכות הגבוהה מ-5%. חשוב לדעת, כי מעבר לפיצוי שניתן לקבל במסגרת פוליסת תאונות אישיות, במידה שנמצאה רשלנות של המוסד הלימודי, למשל בעיה בטיחותית, חוסר פיקוח בחצר, או כל גורם שהוביל לנזק (מגרש משחקים לא תקני, מפגע בטיחותי במדרכה ואף רשלנות רפואית בבית החולים בעת הטיפול בפגיעה), ניתן לפנות באמצעות תביעה כנגד הגורמים הרלוונטיים ובכך למעשה להגדיל את סכום הפיצוי בגין הפגיעה של הילד. ייעוץ משפטי יוכל "למקסם" את סכומי הפיצוי המגיעים ולוודא מיצוי מלוא זכויות התלמיד הנפגע.תביעות בגין תאונות תלמידים הנן נושא מורכב ובכדי להגדיל את הסיכוי לזכות במלוא הפיצוי אשר מגיע לכם או לילדכם, הרי שמומלץ לפנות לקבלת סיוע משפטי מעורך דין מקצועי ומנוסה, אשר ילווה אתכם מקרות התאונה, תוך היוועצות במומחים רפואיים מובילים וליווי הנפגע עד לסיום הטיפול בתביעתו ומיצוי כל זכויותיו.

 

התקשרו 03-79-22-66-2 או נייד 054-200-22-15 עו"ד רונן לפיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*